3. kolo Hrvatske atletske lige sjever

Naši atletičari uz pratnju trenera Ivana Pucelja, 06. lipnja nastupili su u Čakovcu na 3. kolu Lige. Organizator natjecanja bio je Atletski klub Međimurje, Čakovec. Sudjelovalo je 31. Klub, iz regije sa 452 atletičara i atletičarki. Svi oni zajedno činili su 668 startnih mjesta.

U kategoriji  Limačica na 60 m iz visokog starta Ema Trgorlić 60m otrčala je dionicu za 10,21 sek  i postavila svoj novi osobni rekord. U bacanju vorteksa osvaja 8. mjesto sa hicem od 26,64 m i u ukupnom poretku za limačice osvojila i medalje za svoj plasman.

Limačica Ana Vjajčević 60 m otrčala je za 10, 70 sek, i osvojila 47. mjesto. Odmah iza nje Mila Drvenkar, naša najmlađa atletičarka (2010 godište), sa 10, 82 osvaja 48. mjesto u konkurenciji od 64. limačica, te također postigla svoj novi osbni rekord.

U skoku u dalj limačica Ana Vjajčević, sa 3,20 m osvaja 23. mjesto, Mila Drvenkar 33. mjesto sa 2,98 m, te se nadamo da će i ona na idućem natjecanju probiti “Zvučni zid” i skočiti preko 3 m.

Na 60 m iz visokog starta Ivan Vojvoda sa 9,52 sek osvaja 9. mjesto. Odmah za njim na 11. mjestu je Niko Vlajčević sa 9, 60 sek. i Josip Vojvoda koji zauzima 39. mjesto sa rezultatom od 11.81 sek.

U skoku u dalj u kategoriji limača, Ivan Vojvoda sa 3, 70 m osvaja 8. mjesto, Niko Vlajčević 13. mjesto sa 3,53 m, dok je u bacanju vorteksa, Josip Vojvoda osvojio 12. mjesto sa hicem od 24,22 m.

U kategoriji starijih kadetkinja, naše atletičarke, postavile su svoje nove osobne rekorde. Na 100 m Pamela Fauković osvaja 5. mjesto sa vremenom 13,42 sek,. Buga Ema Štefanac 12. mjesto sa 13, 65 sek, i Hana Lovrečak 24. mjesto 14,69 sek .

U kategoriji mlađih juniora Antonio Kosmat Jumić (OSI), osvojio je 4. mjesto na 110 m prepone (914/9.14/10). Nakon 6 dana treniranja, na 6 prepona, pokušao je ostvariti normu za INAS Europske igre od 21.50 sek. Antonio je svoju prvu preponsku trku, nakon pauze od tri godine, otrčao za 21.58 sek, što je odličan rezultat za njega nakon 6 dana i 6 prepona na kojim  je trenirao, (falile su nam još 4). 🙂

Svim natjecateljima želimo još bolje rezultate na 4. kolu HALS-a 17.06.2018. u Varaždinu.