5. kolo Hrvatske atletske lige sjever

30. rujna, u Čakovcu održano je 5. kolo Hrvatske atletske lige sjever. Organizator natjecanja bio je Atletski klub “Međimurje”, Čakovec. Sudjelovalo je 31. Klub, iz regije sa 442 atletičara i atletičarki. Svi oni zajedno činili su 702 startnih mjesta. Naše atletičare pratio je trener Ivan Pucelj.

U kategoriji  Limačica na 60 m iz visokog starta Ema Trgorlić 60m otrčala je dionicu za 10,37 sek. i osvaja 21. mjesto. U bacanju vorteksa osvaja 15. mjesto sa hicem  od 26,88 m, postavlja svoj novi osobni rekord. U ukupnom plasmanu za mlađe limačice osvaja brončanu medalju na 60 m i u vorteksu.

Ema Trogrlić sa medaljama.

Mila Drvenkar, naša najmlađa atletičarka (2010 godište), u konkurenciji 61. atletičarke,  osvaja 25. mjesto na 60 m sa vremenom od 10, 50 sek. u konkurenciji od 61. limačica, te postavlja svoj novi osbni rekord. U bacanju vorteksa osvaja 19. mjesto sa hicem od 24,01 m.

Limačica Ana Vlajčević 60 m otrčala je za 10, 62 sek, i osvojila 28. mjesto, sa novim osobnim rekordom. U dalju je osvojila 31. mjesto sa skočivši 3,12 m. Bruna Bošnjak zauzima 44. mjesto na 60 m, sa rezultatom 11,13 sek, a u skoku u dalj sa 2,66 m osvaja 54. mjesto.

Na 60 m iz visokog starta Leon Šprem sa 10,44 sek osvaja 22. mjesto, dok je u bacanju vorteksa sa 23,84 m osvojio 32. mjesto.

U kategoriji mlađih kadetkinja Tanja Tomić na 100 m osvaja 17. mjesto sa vremenom od 14,64 sek.

U kategoriji starijih kadetkinja, na 200 m., Buga Ema Štefanac osvaja 9.  mjesto sa vremenom od 29,33 sek. a, Pamela Fauković 13. mjesto sa vremenom 29,76 sek.

U kategoriji mlađih juniora Antonio Kosmat Jumić (OSI), na 110 m prepone, osvaja 9. mjesto. Na 4. preponi, zapeo je i pao, ustao i završio uturku sa rezultatom od 23,03 sek. Nakon ulaska u cilj, atletičari iz njegove skupine, čestitali su mu na nastavku utrke, popraćen pljeskom publike. Na 600 m osvojio je 6. mjesto i postavio svoj novi osobni rekor da 1,43.66 sek.

Svim natjecateljima želimo još bolje rezultate na 7. kolu HALS-a 06.10.2018. u Varaždinu.