1.kolo HALS- starije kategorije

U nedjelju 28. travnja  na stadionu Mladost u Čakovcu održano je 1. kolo Hrvatske atletske lige sjever za starije kategorije u organizaciji Atletskog kluba Međimurje.  Na natjecanju je sudjelovalo 20 klubova iz regije sa 350 startnih mjesta. Za Atletski klub Samobor 2007 nastupilo 3 atletičara i 1 atletičarka.

U kategoriji mlađih kadeta prvi nastupio je imao Edvard Špelko koji je utrku 60m otrčao  za 9,03 sek  (W:-3,7 m/s). U ukupnom poretku mlađih kadeta zauzeo je 10. mjesto.  U disciplini skoka u dalj sa 4,14 m zauzeo je 11. mjesto u ukupnom poretku.

U kategoriji mlađih kadetkinja na 60 m nastupila je Elizabeta Špelko i sa vremenom od 11,59 sek zauzela 43. mjesto.

U kategoriji starijih kadeta Karlo Vrhovski koji se je prvi puta natjecao na službenom natjecanju, prebrodio je tremu i strah, te je utrku od 60 m otrčao sa 9,38 sek te zauzeo 15. mjesto. Također se natjecao u disciplini skoka u dalj gdje sa rezultatom od 3,39 m zauzeo 16. mjesto.

U seniorskoj konkurenciji Matija Lijlak također po prvi puta nastupa na službenom atletskom natjecanju. Zbog treme i ne iskustva u utrkama, Matija je diskvalificiran jer je nagazio bijelu liniju, te djelomično prešao u drugu stazu te mu se rezultat na 300 m ovoga puta neće priznati, ali je u drugoj disciplini skok u dalj zauzeo 4. mjesto sa rezultatom od 5,01 m.

Čestitke našim atletičarima i atletičarkama koji su stekli novo iskustvo te postigli svoje osobne rekorde. Poboljšanje rezultata očekuje ih na 2. kolu Hrvatske atletske lige sjever koja će se održati 12.05. 2024. u Varaždinu.

RASPORED NATJECANJA

PROLJEĆE
Nedjelja..05.05.2024. … 2. kolo limači/ce, Sisak (AK Sisak)
Nedjelja..12.05.2024. … 2. kolo starije kategorije, Varaždin (AK Sloboda)
Subota ..25.05.2024. … 3. kolo starije kategorije, Zagreb (HAAK Mladost)
Nedjelja..26.05.2024. … 3. kolo limači/ce, Križevci (AK Križevci)

JESEN
Subota….05.10.2024. … 4. kolo limači/ce, Križevci (AK Križevci)
Nedjelja..06.10.2024. … 4. kolo starije kategorije, Zagreb (AK Dinamo)
Subota….12.10.2024. … Pojedinačno prvenstvo st.kategorije, Varaždin (AK Sloboda)
Nedjelja..13.10.2024. … Pojedinačno prvenstvo limači, Varaždin (AK Sloboda)
Nedjelja..20.10.2024. … Kros-Pojedinačno prvenstvo … Bjelovar (AK Bjelovar)