2. kolo HALS-a mlađe kategorije

U nedjelju, 29. svibnja 2022., u 10 sati održano je 2. kolo Hrvatske atletske lige Sjever za limače i limačice. Natjecanje se održalo, po prvi puta nakon 30 godina, u Sisku. Atletski klub Samobor 2007 podržao je kolege iz siska u organizaciji sa svojim predstavnicima limača i limačica: Maro Bljaić, Daniel Pinculić Ćorluka, Dorijan Tubin, Petra Barišić, Petra Kuhar, Rebeka Vitko i Vida Zdunić.

Za 2011 godište natjecali su se limači Daniel Pinculić Ćorluka u disciplinama 60 metara i bacanju vortexa, Dorijan Tubin u disciplinama skok u dalj i bacanje vortexa te limačica Petra Kuhar u disciplinama 60 metara i bacanju vortexa.

Na 60 metara, Daniel Pinculić Ćorluka je ostvario 30 sekundi bolji rezultat u odnosu na 2. kolo za starije kategorije u Zagrebu istrčavši 60 metara za 10,30 sekundi, te je ušao u cilj kao 4. u svojoj skupini, dok je u ukupnom poretku zauzeo 9. mjesto. Najbolji hitac ostvario je bacivši vortex 29,22 metara, 8,03 metara dalje nego na 3. kolu za starije kategorije u Karlovcu, čime je zauzeo odlično 8. mjesto.

Petra Kuhar natječući se prvi puta u disciplini 60 metara, također, ulazi u cilj kao 4. u svojoj skupini sa vremenom 9,78 sekundi te u ukupnom poretku zauzima 12. mjesto. Vortex je bacila 26,27 metara čime je zauzela 3. mjesto i okitila se brončanom medaljom!

Dorijan Tubin vortex je bacio 9,90 m čime je zauzeo 14. mjesto dok je najbolji skok u dalj skočio 2,23 m čime je zauzeo 11. mjesto.

Za 2012 godište natjecali su se limač Maro Bljaić u disciplinama 300 metara i skoku u dalj te limačica Petra Barišić u disciplinama 60 metara i skoku u dalj.

Svoj najbolji skok Maro Bljaić je skočio 3,14 metara, 13 centimetara više u odnosu na najbolji skok izveden na 3. kolu za starije kategorije u Karlovcu, zauzevši time 5. mjesto dok je Petra Barišić, natječući se po prvi puta u disciplini skoka u dalj, skočila 3,09 metara zauzevši time 13. mjesto.

Petra Barišić, natječući se prvi puta u disciplini 60 metara ostvarila je rezultat 10,42 sekundi te ušla u cilj kao 3. u svojoj skupini, dok je u ukupnom poretku zauzela 17. mjesto.

Maro Bljaić natječući se po prvi puta u disciplini 300 metara, i to po kišnom vremenu, ostvario je rezultat 63,44 sekundi zauzevši time 5. mjesto.

Za 2013 godište natjecale su se limačice Rebeka Vitko i Vida Zdunić u disciplinama 300 metara i skoku u dalj.

Djevojke su na svojem prvom atletskom natjecanju postigle odlične rezultate. Na 300 metara, Vida Zdunić ostvaruje vrijeme 67,75 sekundi zauzevši 14. mjesto, a odmah iza nje Rebeka Vitko sa rezultatom 67,93 sekundi. Najbolji skok Vida skače 2,22 metara ostvarujući time 21. mjesto dok je Rebeka svoj najbolji skok skočila 2,00 metra, ostvarujući time 25. mjesto.

Osim pojedinačnog, limači su ekipno osvojili 101 bod čime su se plasirali na 11. mjesto dok su limačice osvojile 115 bodova zauzevši 15. mjesto.

Bez obzira na hladnije i kišno vrijeme, naši limači i limačice ostvarili su odlične rezultate te pokazali napredak. Nastavljamo i dalje trenirati do sljedećeg, jesenskog, natjecateljskog perioda.