2. kolo HALS-a starije kategorije,

U nedjelju, 15.05.2022., na topao i sunčan dan na stadionu Mladost, Jarunska 1 b, održano je 2. kolo Hrvatske atletske lige sjever za starije kategorije u organizaciji AK Dinamo- Zrinjevac i HAAK Mladost Zagreb.

Atletski klub” Samobor 2007″ uz pratnju trenerice Tine Šimek predstavljali su: Lovro Čižmešija i Antonio Kosmat u kategoriji seniora, Franka Horvat u kategoriji starijih kadetkinja te limači Maro Bljaić, Daniel Pinculić Ćorluka, Martin Kušmiš i Edvard Špelko, koji su se natjecali u kategoriji mlađih kadeta.

Lovro Čižmešija istrčao je  100m za 12,42 sek i osvojio 5. mjesto čime je za 5 sekundi poboljšao svoj rezultat u odnosu na međunarodni miting „Dinamo-Zrinjevac“ održan u subotu, 14.05.2022.

Para atletičar Antonio Kosmat ostvario je odličan rezultat na 1500m u vremenu 5:14,30 zauzevši 6. mjesto u jakoj konkurenciji atletičara. Sa tim rezultatom postavio je novi nacionalni rekord u paraatletici u kategoriji T38.

Franka Horvat otrčala je 600m za 2:02,37 zauzevši 29. mjesto čime je poboljšala svoj rezultat za 2 sekunde u odnosu na školsko natjecanje održano u Puli u subotu 14.05.2022.

Naši limači, osim što su se natjecali u starijoj kategoriji, stekli su veliko iskustvo i pritom se odlično zabavili, ali i ostvarili odlične rezultate. U ukupnom poredku  mlađih kateta zauzeli su odlično 9. mjesto od 17. klubova sa ostvarenih 59 boda.

Daniel Pinculić Čorluka po prvi puta startao je iz startnog bloka na natjecanju. U disciplini 60 m šprinta sa rezultatom od 10,96 sek zauzeo je 29. mjesto.

Edvard Špelko uz odličan start  na 60 m nije vidio ciljnu liniju, zaustavio se dva metra prije  i ušetao u cilj sa  vremenom od 15,66 sek i  osvojio 30. mjesto.

U disciplini  400m za mlađe kadete, limač Martin Kušmiš ostvario je rezultat od 1:21,37 zauzevši 30. mjesto, dok je Maro Bljaić otrčao utrku 400 m sa rezultatom od  1:29,36 zauzevši 33. mjesto.

Osim Daniela koji se već natjecao u bacanju kugle, dječaci su se po prvi puta natjecali u toj disciplini. Bacajući kuglu težine 3 kilograma, Edvardov najbolji hitac je 6,17m čime je zauzeo 6. mjesto, Marov 4,29m zauzevši 9. mjesto, Martinov 3,82m zauzevši 10. mjesto, a Danielov 3,82m zauzevši time 11. mjesto.

Svi atletičari i para atletičar zadovoljni su svojim postignućima.

Nastavljamo dalje s natjecateljskom sezonom u većem broju, s naglaskom na stvaranje natjecateljskog iskustva, lijepih sjećanja i pozitivne motivacije za treniranjem.