PP HRVATSKE ml.juniri/ke

Pojedinačno Prvenstvo Hrvatske za mlađe juniore – ke, Čakovec, 15 – 16. lipanj 2013.

Atletski klub  Samobor 2007, na žalost vraća se iz Čakovca bez  medalje, ali sa tri nova klupska rekorda.

Prvog dana natjecanja najbliža medalji bila je preponašica Ana Erceg koja je osvojila  4. mjesto na 100 m. pr sa 16,06 sek.

Štafeta 4 X 100 m u sastavu Zrinjan, Erceg, Nemanić, Ćosić postigla je vrijeme 51,64 sek. i zauzela 5. mjesto u Hrvatskoj što je novi ml.juniorski rekord kluba.

Dolores Ćosić na 400 m zauzela je 6. mjesto sa vremenom 1;01,11.

Muška štafeta 4 X 100 m u sastavu: Pavlin, Kufrin, Erceg i Franičević išla je 49,64 sek. i zauzela 8. mjesto, i novi ml. juniorski rekord kluba.

Djevojke Lucija Nemanić i Paula Zrinjan na 100 m. postigle su 13,81, i 13, 84 sek.

Dečki su se također okušali na 100 m i postigli slijedeće rezultate: Dragutin Franičević 12,58, Patrik Pavlin 13, 18, Filip Kufrin 13,29, Tin Erceg 13,30.

Drugog dana na 400 m. pr. Dragutin Franičević osvaja 6. mj. sa 1;03,59 min,

Karla Kovačić u skoku uvis sa rezultatom 155 cm osvaja 7. mjesto, također muška “švedska” štafeta 100 – 200 – 300 – 400 m u satavu: Pavlin, Kufrin, Franičević, Lučev 2:14,34 min. također 7. mjesto u Hrvatskoj.

Branimir Lučev na 200 m postigao je rez. 24,86 sek što je 11. mjesto ali i novi st. kadetski rekord kluba. Na 200 još su trčali: F. Kufrin 26,29 sek, P. Pavlin 27,61 sek.

Djevojke su također trčale 200 m i postigle slijedeće rezultate: P. Zrinjan 28,39 sek i L. Nemanić 28,45 sek.

Dobra je to bila uvertira za slijedeći vikend kad na ml. kadetsko  – i st. kadetsko Prvenstvo Hrvatske u Zagrebu nastupa skoro polovica našeg kluba. Držimo palčeve za naše Samoborce – ke.