World Para Athletics “Grand Prix Jesolo 2023”- Kosmat do plasmana i državnih rekorda

Talijanski Jesolo  bio je domaćin petog ovogodišnjeg WPA Grand Prix mitinga koji se održavao od 12. do 14. svibnja. Naš paraatletičar Antonio Kosmat nakon međunarodne klasifikacije zadržava svoju sportsku klasu T/F38 do 2027. godine  Prvog dana natjecanja nastupio je u četiri discipline radi klasifikacije. U dvije discipline postavio je državne rekorde, te osvojio 1. mjesto na 400 m i 3. mjesto u kategoriji T38.

Natjecanje u Jesolu započeo je u 9.15 h u bacanju koplja u kojem je s 15.23 metara zauzeo ukupno deseto mjesto i postavio svoj osobni rekord. Nakon tri hica napustio je bacalište i u 10.30 h krenuo na drugu disciplinu skok u dalj. U šestom skoku postavlja državni rekord sa skokom od 4.74 metra, a zauzima deseto mjesto. Disciplina je završila u 13.15 h.

Poslijepodne je trčao 400 metara. U 16.40 h sa rezultatom 56.86 sekundi postavlja državni rekord te zauzima prvo mjesto u kategoriji T38. Također je ostvario i normu za velika međunarodna natjecanja.

Zadnja disciplinu bila je u 20.15 h, 100 metara sprinta. Dionicu je pretrčao po kiši za 12.47 sekundi što mu je donijelo treće mjesto u kategoriji T38. Iznimno naporan dan za jednog sportaša gdje je pokazao da je dorastao velikim međunarodnim natjecanjima.