Atletika Samobora u punom sjaju

Nakon ljetnih praznika ali uz kontinuirani rad sa trenerom Blažom Janković i novom trenericom Anom Vranić, Atletski Klub „Samobor 2007“ nastupio je u Varaždinu sa velikim brojem natjecatelja.  26.09.2009. održano je na stadionu „Sloboda „ 5. kolo  Hrvatske Atletske Lige Sjever.

Naši atletičari postigli su izvanredne rezultate. Ponovo ćemo istaknuti  Dolores Ćosić koja je u bacanju vortex-a osvojila 1. mjesto sa bačenih 38,41 m i postigla svoj osobni rekord isto kao i Leona Koražiju koji je bacio vortex 38,44 i osvojio 3.mjesto. Tara Glaser osvojila je 3.mjesto na 300m prepone u kategoriji starije kadetkinje.

Na 60 m su nastupile  Ana Fresl 12.mjesto, Ozana Bedeničić 17. mjesto ,Dora Španović 19.mjesto i najmlađa Barbara Račić  28.mjesto. Na 200 m nastupile su Lucija Žganjer sa osvojenim 8.  mjestom i Emanuela Mažar 12.mjestom.

Po prvi puta AK“Samobor 2007“ nastupio je u disciplini -dalj sa platforme- gdje su po prvi puta nastupile Laura Marija Sebastjan sa 2,81 m i osvojeno 14.mjesto, Ema Telišman 17.mjesto 2,63 m, Dora Katušić 19.mjesto 2,54 m i Ira Svea Čumbrek 21.mjesto 2,35 m. U bacanju vortex-a prvi put je nastupila i Magda Relić osvojivši 6.mjesto i bacivši vortex 27,69 m, Hana Erbežnik 12.mjesto 16,04 m i Barbara Oršić 13.mjesto 9,12 m.

7. mjesto osvojile su limačice na 4×100 m u štafeti. Limači su poboljšali svoj osobni ekipni rezultat za 2 sekunde, ali to nije bilo dovoljno za prva tri mjesta, te su osvojili 5. mjesto.

Na 60 m- nastupili su Damjan Lacković 6.mjesto, Marin Muheljić 8.mjesto. Na 200 m Filip Kufrin 5.mjesto, Antonio Jumić 12.mjesto i Lovro Kufrin naš najmlađi limač sa osvojenim  izvanrednim 13.mjestom.

Također po prvi put  klub je nastupio sa disciplinom dalj sa platforme u kategoriji limači, a skakao je Franko Stanić osvojivši 16.mjesto sa 2,80 metra. U vortex-u je nastupio i Luka Janković bacivši 33,65 m , poboljšao svoj osobni rezultat i osvojio 5.mjesto.

Naš mlađi kadet Matija Fabek na 300 m osvojio je 9.mjesto , a stariji kadet Antonio Žganjer po prvi puta  je nastupio u disciplini 300m prepone  i osvojio  izvanredno 5.mjesto. Naši stariji kadeti Lovro Librić na 60m osvojio je 8.mjesto, a Filip Koražija 12.mjesto.