NOVI HRVATSKI REKORD I NOVE MEDALJE ZA SAMOBORCE

18. Božićni internacionalni atletski miting Hajduk 2012

SAMOBORCI OPET USPJEŠNI

U petak, 21. prosinca 2012. godine u avanturu zvana Božićni miting Hajduk 2012. hrabro je krenulo 17 atletičara i 18 roditelja. Krenuli smo u 10 sati, i uz manja stajanja vozač Zvonko (s brkovima, jer, što je muškarac bez brkova?) nas je oko 16 sati dovezao na odredište. Kad smo se razmjestili po objektima i ostavili stvari otišli smo u kratku šetnju. Budući da nismo htjeli da atletičari idući dan budu umorni otišli smo natrag do naših objekata gdje smo imali „radni sastanak“ uz grickalice i piće kako bismo dogovorili ratni plan za idući dan. Iako su atletičari bili pod nadzorom to ih ipak nije spriječilo da „samo malo“ dulje ostanu budni.

Nakon koliko toliko prospavane noći i doručka spremili smo se i s vozačem Zvonkom krenuli put stadiona Poljud gdje se održao 18. Božićni internacionalni miting Hajduk 2012 u organizaciji AK Hajduk i Hrvatskog atletskog saveza. Na mitingu je sudjelovalo oko 500 natjecatelja iz raznih atletskih klubova iz Hrvatske, Slovenije, Bosne i Hercegovine i Italije. U disciplinama 60 m i 150 m startalo se iz visokog starta, dok su ostale trkačke discipline: 200m, 300m, 400m bile iz startnog bloka.Uz naše atletičare bio je tata Jurica Zrinjan, a roditelji su, kao i na ostalim natjecanjima, bili najglasniji i najbolji navijači.

Utrka s kojom su krenuli naši atletičari je bila na 100 m gdje je Paula Zrinjan s vremenom 13,97 osvojila 9. mjesto u konkurenciji 16 atletičarki  ’96. godišta.

Najmlađi natjecatelj našeg kluba, Dominik Matić, nažalost se nije uspio progurati u finale tako da je svoju trku završio na 9. mjestu s vremenom 12,49 na 60 m (8. natjecatelj koji je ušao u finale imao je vrijeme 12,03). To je bila konkurencija dječaka rođenih 2006. godine.

Sljedeća utrka je bila ona dječaka rođenih 2003. godine na 150 m. Ovdje su tri naša predstavnika bila među prvih deset od ukupno 24 natjecatelja. Niko Mixich je osvojio 5. mjesto i diplomu s vremenom 24,65. Lovro Kufrin je bio 6. s vremenom 24,79 i također je dobio diplomu, a Lovro Dömötörffy Žibrat je bio 8. s vremenom 25,17.

Djevojčice rođene 2003. godine također su trčale na 150 m i ovdje smo imali dvije predstavnice. Barbara Račić je osvojila 2. mjesto i srebrnu medalju s vremenom 23,86, a Buga Ema Štefanac bila je 8. s vremenom 25,04. U ovoj kategoriji natjecalo se 38 mladih  atletičarki.

Dok su dječaci i djevojčice rođeni 2003. godine trčali, na stadionu Poljud, udaljenom 700 m od Poljuda, mlađi kadet, Leon Koražija je bacao vortex (130 g). Najbolji rezultat je postigao bacivši vortex 83,07 m i time je osigurao 1. mjesto i zlatnu medalju i novi Hrvatski rekord. Važno je još napomenuti da je drugoplasirani bacio vortex 56,04 čime je Leon dokazao da je to njegova najbolja disciplina.

Dok smo čekali rezultate bacačkih disciplina na redu su bili dječaci rođeni 2002. godine koji su trčali na 150 m. Roko Spaseski Baburek je među 20 natjecatelja osvojio 9. mjesto s vremenom 24,35.

Na 200 m u konkurenciji 29 natjecateljica rođenih 2001. godine imali smo dvije predstavnice. Ema Telišman je osvojila 6. mjesto s vremenom 31,29, a Laura Štrlek s vremenom 31,84 osvojila je 9. mjesto.

Djevojčice rođene 2000. godine trčale su 200 m i ovdje su naše predstavnice bile među prvih pet. Ana Fresl je osvojila 2. mjesto i srebrnu medalju s vremenom 29,05, a Dora Španović je bila 4. s vremenom 30,51.

Još jedno zlato osvojila je Dolores Ćosić na 300 m u konkurenciji 17 atletičarki rođenih 1999. godine s vremenom 43,32.

Na 300 m u konkurenciji dječaka rođenih 1999. godine naša dva predstavnika su osvojila 2. i 5. mjesto. Srebna medalja je otišla u ruke Tina Ercega s vremenom 45,59, a 5. mjesto je pripalo Patriku Pavlinu s vremenom 47,53.

Zadnja utrka u kojoj smo imali natjecatelja je bila ona na 300 m za muške. Filip Kufrin je zauzeo 7. mjesto s vremenom 42,20. Ovdje je važno napomenuti da su ostali natjecatelji bili po 3 godine stariji od Filipa tako da je ovo odličan rezultat.

Pogledali smo još zanimljivu utrku na 3000 m za muškarce i žene gdje su prva dva mjesta osvojili Talijani, a treće Hrvat dok je u konkurenciji žena Talijanka trčala sama.

Nakon zanimljivog natjecanja otišli smo na ručak u restoran Mala Kate (ili po naški Katica) i vratili toplinu (koju nam je vjetar na stadionu samo malo uzeo) ukusnim i toplim jelima. Kako smo završili sa svime ranije nego li smo mislili, imali smo čak i vremena za odmor prije proslave uspjeha naših mladih nada. Djeca su odlučila ostati u hostelu i družiti se, a roditelji su otišli na rivu isto tako se družiti.

U nedjelju nakon doručka polako smo spremili sve stvari, napustili naše objekte i otišli još malo uživati na toplom suncu uz more. Neki su otišli vidjeti kako Split izgleda sa zvonika sv. Duje, a neki su otišli potražiti idealno mjesto na suncu kako bi se popila kava. Oko 13 sati smo, nažalost, krenuli natrag prema Samoboru i oko 19.30 sati nas je vozač Zvonko vratio na mjesto polaska.

Zahvaljujemo Jasmini Erceg i tvrtki Orbico d.o.o. iz Zagreba, na doniranim Pringles čipsevima, Bicenturi krekerima i Čunga lunga lizalicama i žvakaćim gumama.

Čestitke svim natjecateljima i vidimo se opet iduće godine!