2. kolo HALS-a

17.travnja, 2010. subota,  u Varaždinu na stadionu „Sloboda“, u 10.00h započelo je natjecanje 2.kola Hrvatske Atletske Lige Sjever. U konkurenciji 16 klubova iz regije, AK“Samobor 2007“ ponovo je postigao izvanredne rezultate u kategoriji limača i limačica.

U ekipnom poretku limačice su zauzele 3 mjesto sa 89 boda. Predstavljale su ih: Ira Svea Čumbrek i Barbara Račić na 60m,Lucija Žganjer, Arianna Dukić, Emanuela Mažar i Dora Pavliša na 200m. Za limačice u skoku u dalj nastupile su; Dora Španović sa 3,48m , osvojivši 3.mjesto, Ema Telišman i Dora Katušić. U vortexu su nastupile Hana Erbežnik i Dolores Ćosić osvojivši 1.mjesto sa bačenih 36,78 m. Po prvi put AK“Samobor 2007“ imao je dvije ekipe u štafeti 4x100m. „Samobor 1 „osvojio je 2 . mjesto, a „Samobor 2“ 9.mjesto.

Naši limači u ekipnom poretku osvojili su 2.mjesto sa 85 bodova. Naša nova zvijezda je Damjan Lacković na 60m, koji je ponovo osvojio 1.mjesto . Također na 60 mFranko Stanić i Marin Muheljić, koji je nakon starta pao,ali nije odustao, ustao se i završio svoju utrku. Na 200m natjecali  su se Antonio Jumić i Lovro Kufrin. U skoku u dalj nastupio je Marko Posavec, dečko iz Zagrebačkih Gajnica , koji dolazi u Samobor na treninge, i  Lovro Domotorffy Žibrat. Naši dečki su vortexu osvojili 1. mjesto Leon Koražija i 2. mjesto Luka Jankovi, a  u štafeti 4×100 osvojili su 6. mjesto.

Mlađe kadetkinje na 60m predstavljala je Ozana Bedeničić i Katarina Fabek. Na 300m natjecala se Andrea Ladišić i  po prvi put  Ivana Skočibušić. Na bacanju kugle 3 kg,  je bila Magda Relić, koja nažalost nije mogla nastupiti , jer se pri zagrijavanju lakše ozlijedila. Na 4×100 djevojke su zauzele 8.mjesto i u ekipnom poretku 9. mjesto. Od mlađih kadeta za klub na 300 m trčali  su Matija Fabek i Filip Kufrin i ekipno zauzeli 10. mjesto.

Stariji kadeti nastupili su na 60m Filip Koražija i na 300m prepone Antonio Žganjer, ekipno su zauzeli  8.mjesto.

U nedjelju, 18.travnja, 2010. također na stadionu „Sloboda“ u Varaždinu, nastupile su starije kategorije. Za mlađe juniorke Tara Glaser  na 300m i starije juniorke Ida Dančulović  na 400m. Za mlađe juniore Lovro Librić na 300m i Filip Koražija sa skokom u dalj, koji je osvojio 3.mjesto sa 5,47m.