Pojedinačno prvenstvo HR u krosu

U subotu 27. studenog 2010. održalo se pojedinačno prvenstvo Hrvatske u krosu. U odličnoj organizaciji atletskog kluba Petar Zrinski iz Vrbovca , u suradnji sa Hrvatskim atletskim savezom  u 11.15. h započelo je svečano otvorenje  prvenstva. Uz pratnju Vrbovečkih mažoretkinja i limene glazbe grada Vrbovca započeo je mimohod 37 klubova iz cijele Hrvatske , od  dalmacije , slavonije, istre , središnje  i  sjeverne Hrvatske u Vrbovcu je nastupio i atletski klub „Samobor 2007“ u pratnji trenerice Ana Vranić.

Bez obzira na snijeg i blato naši najmlađi natjecatelji nisu nas ni ovaj put ostavili bez medalje. Naša nadarena atletičarka  Dolores Ćosić osvojila je brončanu medalju na 600m  u kategoriji limačica koju će pamtiti kao zadnju, jer već početkom iduće godine nastupa za mlađe kadetkinje. U kategoriji limačica na 600 m nastupile su Buga Ema Štefanec (31.mjesto) i Vanja Jambrek  (33.mjesto). Limači su trčali nešto dužu stazu od 800 m.  Leon Koražija osvojio  je ( 9.mjesto),  Lovro Kufrin (31. mjesto) i Antonio Jumić (32.mjesto).

Za starije kategorije staza je bila puno zahtjevnija. Trčalo se kroz blato i vodu, te je trebao veliki napor za savladavanje staze.  Za mlađe kadete na 1000 m  natjecao se Filip Kufrin osvojivši 14. mjesto, a za starije kadete na 1500 m natjecao se Filip Koražija također osvojivši 14.mjesto.