7. prvenstvo HALS-a u troboju

U subotu 12.06.2010.u Novoj Gradišci  održao se  7. prvenstvo HALS-a u višeboju (TROBOJ) za limače i limačice. Organizator je bio Atletski klub Nova Gradiška. U 10h na Gradskom stadionu započelo je natjecanje u tri discipline: skok u dalj, bacanje vortexa i trka na 60m, te štafeta 4×100 m koja je bila zasebna disciplina.

Pravo nastupa su imali limači i limačice 1999. godište i mlađi, a prijavit se moglo dvije ekipe u kojoj je moglo biti 5 natjecatelja. Bodovanje je bilo pojedinačno i ekipno, a bodovali su se po IAAF višebojskim tablicama. Zbrajanjem bodova po disciplinama dobivao se najbolji u troboju. Nastupilo je 86 natjecatelja. Prva tri natjecatelja u svakoj disciplini dobivaju  medalju, pehare dobivaju prva tri u troboju, medalje dobivaju prve tri štafete i pehare dobivaju tri najbolja kluba kod limača i limačica.

Za atletski klub Samobor 2007 u kategoriji limačica – na 60m Dolores Ćosić osvojila je brončanu medalju, u bacanju vortexa Dolores Ćosić osvojila je zlatnu medalju, a Dora Španović brončanu. Štafetu 4x 100 otrčale su:Ana Fresl,Dora Španović,Emanuela Mažar,Dolores Ćosić i osvojile srebrnu medalju.

Za u kategoriji limača na 60 m Damjan Lacković osvojio je brončanu medalju, u bacanju vortexa- Leon Koražija  osvojio je zlatnu medalju, a Luka Janković srebrnu. U štafeti dečki su osvojili 4. mjesto ,a za treće plasiranim zaostali su samo 0,43 sek.

U ukupnom poretku limačica  Dolores Ćosić osvojila je srebrnu medalju (2.mjesto), Dora Španović (5.mjesto), Ana Fresl (10.mjesto), Emanuela Mažar (16.mjesto), Ema Telišman (23.mjesto), Dora Pavliša (28.mjesto), Lucija Milaković (34.mjesto), Dora Katušić (39.mjesto), Hana Erbežnik (40.mjesto) i Ira Sve Čumbrek koja  zbog ozljede nije mogla završiti višeboj.

U ukupnom poretku limača Damjan Lacković osvojio je  ( 6.mjesto), Frankoa Stanić (8.mjesto), Leona Koražija (9. mjesto), Luka Janković ( 13.mjesto), Marko Stipe Posavec (23. mjesto), Luka Kovačić (34. mjesto), Antonio Jumić (37.mjesto),Lovro Domotorffy (38. mjesto), Jurica Habek (40.mjesto), Lovro Kufrin(42.mjesto).

U ekipnom poretku  klub je u kategoriji limačica osvojio pehar za 2.mjesto i u kategoriji limača pehar za osvojeno 3.mjesto.